NARTEST 8.Sınıf Süper Zeka Matematik Soru Bankası

Ürün Kodu : 9786052043271
38,00 TL
32,00 TL %16 İndirimli8. Sınıf PISA-TIMSS Süper Zekâ Fen Liselerine Hazırlık Matematik Soru Bankası

Nartest 8.Sınıf Süper Zeka Fen Liselerine Hazırlık Matematik Soru Bankası


 • FEN LİSESİ, ANADOLU LİSESİ VE PROJE TEMELLİ LİSELERE HAZIRLIK
 • ÖZEL OKUL VE BURSLULUK SINAVLARINA HAZIRLIK, OKULA YARDIMCI
 • Süper Zeka Fen Liselerine Hazırlık Matematik Soru Bankası öğrencilerin sınavlara hazırlık sürecinde analitik düşünme becerilerini geliştirmelerine destek olması için ANALİZ − SENTEZ düzeyinde yazıldı. Ki­tapta sadece özgün sorular olmakla birlikte sorularda MÜFREDATA bağlı kalmaya çalıştık. Sorular özellikle müfredat sıralı olarak bölümlere ayrıldı. Bununla birlikte öğrencilerin analitik düşünme becerilerini gelişti­ren GENEL YETENEK sorularına her test sonunda yer verdik. 
 • Her bölümde örnekte verildiği gibi ÇOKLU KAZANIM içeren sorular yer almaktadır. Örneğin bir soru­da sorunun çözülebilmesi için üçgenler konusu ile birlikte olasılık konusunun BİLGİ - KAVRAMA düzeyinde­ki test kitaplarından iyice kavranmış olması gerekmektedir. Bu nedenle bir bölümdeki konular tamamen kavranmadan bu bölümdeki sorular çözülmeye başlanmamalıdır.

 

 • Şekil, Yetenek ve Zeka Problemleri
 • Sayma-Sıralama-Seçme-Garantileme Problemleri
 • Sayısal Yetenek - Çoklu Yetenek, Sayısal Zeka
 • Matematik ve Zeka Problemleri

 Kitabımızla çalışarak:TÜBİTAK Sınavlarına, Matematik Olimpiyatlarına, Kanguru Matematik Yarışmalarına, Özel Okul Sınavlarına, Bursluluk Sınavlarına da hazırlanmış olacaksınız.

 Kitabımız, Dikkat Geliştirme, IQ, Şekil Yeteneği, Sayısal Yetenek, Çoklu Yetenek, Matematik, Sözel Mantık ve Zeka Problemleri içermektedir.

ALTIN NOKTA

 

Süper Zeka Fen Liselerine Hazırlık Matematik Soru Bankası öğrencilerin sınavlara hazırlık sürecinde analitik düşünme becerilerini geliştirmelerine destek olması için ANALİZ − SENTEZ düzeyinde yazıldı. Ki­tapta sadece özgün sorular olmakla birlikte sorularda MÜFREDATA bağlı kalmaya çalıştık. Sorular özellikle müfredat sıralı olarak bölümlere ayrıldı. Bununla birlikte öğrencilerin analitik düşünme becerilerini gelişti­ren GENEL YETENEK sorularına her test sonunda yer verdik.

Her bölümde örnekte verildiği gibi ÇOKLU KAZANIM içeren sorular yer almaktadır. Örneğin bir soru­da sorunun çözülebilmesi için üçgenler konusu ile birlikte olasılık konusunun BİLGİ - KAVRAMA düzeyinde­ki test kitaplarından iyice kavranmış olması gerekmektedir. Bu nedenle bir bölümdeki konular tamamen kavranmadan bu bölümdeki sorular çözülmeye başlanmamalıdır.

 • Şekil, Yetenek ve Zeka Problemleri, Sayma-Sıralama-Seçme-Garantileme Problemleri, Sayısal Yetenek - Çoklu Yetenek, Sayısal Zeka, Matematik ve Zeka Problemleri
 •  Kitabımızla çalışarak: TÜBİTAK Sınavlarına, Matematik Olimpiyatlarına, Kanguru Matematik Yarışmalarına, Özel Okul Sınavlarına, Bursluluk Sınavlarına da hazırlanmış olacaksınız.
 •  Kitabımız, Dikkat Geliştirme, IQ, Şekil Yeteneği, Sayısal Yetenek, Çoklu Yetenek, Matematik, Sözel Mantık ve Zeka Problemleri içermektedir.

Süper Zeka Matematik Soru Bankası Serisi öğrencilerin sınavlara hazırlık sürecinde analitik düşünme becerilerini geliştirmelerine destek olması için ANALİZ ? SENTEZ düzeyinde yazıldı. Kitapta sadece özgün analiz sentez düzeyinde sorular olmakla birlikte sorular MÜFREDATA TAM UYUMLU olarak hazırlandı. Sorular özellikle müfredat sıralı olarak bölümlere ayrıldı. Bununla birlikte öğrencilerin analitik düşünme becerilerini geliştiren GENEL YETENEK sorularına her test sonunda yer verildi. Temel hedefimiz ülkemizdeki öğrencilerin matematiksel düşünme becerilerine katkı sağlamak ve analitik düşünme yeteneklerini geliştirmektir. Öğrencilerimiz nerdeyse öğrenim hayatları boyunca doğruları dört ya da beş seçenek içinde arıyorlar. Öğrencileri Yorumlayan, Strateji üreten, Akıl yürüten bireyler haline dönüştürmek için farklı soru tarzlarıyla karşı karşıya bırakmak ana hedeflerimiz içerisinde yer almaktadır. Bu nedenle öğrenciler 1. sınıftan itibaren düşünmeyi, akıl yürütmeyi ve strateji üretmeyi gerektiren sorularla karşıya karşıya getirilmelidir. Çünkü analitik düşünme yeteneği olan kişiler, karmaşık yapılar karşısında pratik çözümler üretebilirler. Analitik düşünme yeteneği bireyin aklını doğru kullanabilmesini, buna bağlı olarak okul, iş ve sosyal yaşamında başarılı olabilmesini sağlar. Analitik düşünce sayesinde ezbercilikten uzak sorgulayan ve araştıran bireyler yetiştirilebilir. SÜPER ZEKA MATEMATİK Analiz-Sentez serisi kitaplarımız 1. Sınıftan 8. Sınıfa kadar analitik düşünmeyi desteklemek için yoğun emek harcanarak yazıldı. Dünya standartlarında sorular için bu kitaptaki soruların mutlaka çözülmesi ve çözdürülmesi gerektiğine inanıyoruz. Kitabımızın faydalı olması dileğiyle tüm öğrenci ve öğretmenlerimize başarılar dilerizÜrün Reklam